Quick Trafik Sigortası Çekici Ambulans Süper Trafik

Kılavuz Sigorta Quick Trafik Sigortası

Quick Trafik Sigortası

Quick Trafik Sigortası

Quick Trafik Sigortası Sigorta Süper Trafik, Çekici, Ambulans, Tıbbi danışmanlık 7/24 Quick Asistans hizmetlerini kapsayan zorunlu trafik sigortası

7/24 Quick Yardım Asistans hizmetlerini kapsayan zorunlu trafik sigortanız ekonomik fiyatlarla ve anında hazır.

Avantajları

Quick Süper Trafik

90 TL*’ye teminatını ikiye katlama fırsatı.

Ek olarak Ferdi Kaza ve Hukuksal Koruma Teminatları da yanında!

Asistans

7/24 Asistans hizmeti ! Mobil uygulamayı indir tek tuşla ambulans/çekici konumunu otomatik anlayıp yanına gelsin.

Çekici

Hem sana, hem karşı tarafa ücretsiz çekici konumunu otomatik anlayıp yanına gelsin.

Ambulans

7/24 Asistans hizmeti! Mobil uygulamayı indir, tek tuşla ambulans konumunu otomatik anlayıp yanına gelsin.

Tıbbi Danışmanlık

Sağlığınla ilgili merak ettiğin sorular mı var? Telefon ile tıbbi danışmanlık cebinde.

Quick Trafik Sigortası Teminatlar

Ekonomik, ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş Quick Zorunlu Trafik Sigortası ile olası bir kaza anında üçüncü şahıslara verebileceğin maddi ve bedeni hasarları teminat altına al.

Hazine Müsteşarlığı’nın 1 Ocak 2021’den itibaren belirlediği teminat limitleri:

Teminatlar Zorunlu Trafik Sigortası Süper Trafik Sigortası
Maddi Zararlar Araç Başına 43.000 ₺ 86.000 ₺
Maddi Zararlar Kaza Başına 86.000 ₺ 172.000 ₺
Sakatlanma ve Ölüm Kişi Başına 430.000 ₺ 473.000 ₺
Sakatlanma ve Ölüm Kaza Başına 2.150.000 ₺ 2.236.000 ₺
Sağlık Gideri Kişi Başına 430.000 ₺ 473.000 ₺
Sağlık Gideri Kaza Başına 2.150.000 ₺ 2.193.000 ₺

Sık Sorulan Sorular

Zorunlu Trafik Sigortanız ile trafikte kusurlu olarak zarar verdiğin üçüncü şahısların maddi ve bedeni tazminatlarını, teminat limitleri dahilinde Quick Sigorta öder.

Zorunlu Trafik Sigortaları nedir?

Zorunlu Trafik Sigortaları ülkemizde yasalarca mecburi kılınmış bir trafik güvencesidir.

Bilindiği üzere Türkiye’de yaşayan insanların günlük hayatlarında en sık rastladığı manzaralar arasında trafik kazaları yer alır. Bu bağlamda, trafik kazaları nedeniyle sık sık maddi ve bedeni kayıplar, hasarlar oluşmaktadır. Tam da bu hasarların oluştuğu noktada devreye Zorunlu Trafik Sigortaları ve kasko benzeri güvenceler girer.

Neden Trafik Sigortası yapılmalıdır?

Ülkemizde trafik sigortası uygulamasının zorunlu olmasının sebebi aslında bu sorunun cevabıyla doğrudan ilişkilidir. Bilindiği üzere dünya ortalaması baz alındığında yüksek sıklıkta trafik kazaları yaşayan bir ülkeyiz. Bu kazaların sayısının çokluğuna bağlı olarak, trafik kazaları sebebiyle ortaya çıkan mağduriyetlerin sayısı da yükselebiliyor.

Bu tür istenmeyen durumlar yaşandıktan sonra insanların en azından maddi anlamda kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak için ülkemizde Zorunlu Trafik Sigortası uygulaması yürürlükte. Bu sigorta sayesinde, araçta oluşan hasarlar dahil olmak üzere kaza nedeniyle ortaya çıkan sağlık problemleri, yaralanmalar ve ölümler için de maddi tazminat elde etme şansı doğuyor. Böylece kaza oranlarının yüksekliği sebebiyle mevcut olan mağduriyetlerin en aza indirilmesi sağlanıyor.

Kısacası, ülke çapında insanların kendilerini güvende hissettikleri bir trafik modeli sağlamanın temel taşlarından biri de trafik sigortaları diyebiliriz.

Trafik Sigortası yaptırılmazsa ne olur?

Trafik sigortasının devlet tarafından neden zorunlu hale getirildiğini hiç düşündünüz mü?

Birçok yasal düzenlemede olduğu gibi burada da kural koyucuların amacı toplum düzenini, güveni ve huzuru sağlamak. Bu noktada, trafik sigortası yaptırmadığınızda ilk olarak karşılaşacağınız şeyler, yasalarla belirlenmiş birtakım cezalar olacaktır. Bunun yanında, kendi açınızdan da yaşayacağınız birçok mağduriyete zemin hazırlamış olacaksınız. Sigortasız trafiğe çıktığınız zaman başınıza gelebilecek herhangi bir hasarlı kazada, karşı tarafa verdiğiniz hasarları cebinizden ödemek zorunda kalacak, belki de yüz binlerce liralık tazminat davaları ile muhatap olacaksınız.

Trafik Sigortamı bitiş tarihinden önce yenilemezsem ne olur?

Zorunlu Trafik Sigortanızı poliçenizi bitiş tarihinden önce yenilemezseniz, sigorta bitişinden itibaren geçen her ay için gecikme faizi ödemek zorunda kalırsınız. Bu da normal şartlarda sigorta poliçesine vereceğiniz ücretin her ay artması anlamına gelir.

Sigorta yenileme tarihini geçirmenin getirdiği dezavantajlar bununla da sınırlı değil.

Zorunlu Trafik Sigortasını yaptırmamış veya yenileme süresini geçirmiş olan araçları bekleyen bir dizi cezai yaptırım mevcuttur. Trafik denetimleri sırasında bu durumun ortaya çıkması neticesinde, denetimi yapan ekiplerin araçları emniyet ile ortak çalışan otoparklardan birine çekme yetkisi vardır. Yani trafik çevirmesine, araç sigortanız olmadan yakalanırsanız öncelikle aracınız bağlanacaktır. Bu durumda varsa sigorta poliçenizi yoksa yeni sigortanızı yaptırıp, ilgili birimlere sunmanız gerekir.

Ancak yine de aracınızı otoparktan çıkarmak için belirlenmiş olan para cezasını ödemek zorunda kalırsınız.

Zorunlu Trafik Sigortaları yaptırmak için hangi evraklar gereklidir?

Trafik sigortanızı yaptırmak için aracın geçerli ve güncel ruhsatı (belge seri numarası görünür olmalı), araç plaka no ve araç sahibinin T.C. Kimlik Numarası yeterli olacaktır.

Verdiğiniz bu belgeler üzerinden araç ve araç sahibi ile ilgili trafik kayıtları inceleniyor ve aracınızın durumuna göre şirketlerden Zorunlu Trafik Sigortası poliçe teklifi alabiliyorsunuz.

Neden Quick Sigorta?

Çünkü artık sigortanı saniyeler içinde kendin alabilirsin. Farklı ihtiyaçlar için düzenlenmiş anlaşılır ve ekonomik sigorta ürünleri Quick Sigorta’da.

Hem de istediğin an, istediğin yerde. Üstelik sayısız soru cevaplamadan ve iletişim bilgilerini verdin diye her dakika rahatsız edilip hayattan bezdirilmeden…

Quick Sigorta Perpa Şişli Acentesi Kılavuz Sigorta

Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat: 13 No: 2524 Şişli İstanbul

İLETİŞİM

QUICK ARAÇ SİGORTALARI

QUICK SİGORTA

KILAVUZ SİGORTA

KILAVUZ FACEBOOK

PERPA TİCARET MERKEZİ

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın